SLF12575T-2R7N7R0-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
SLF12575T-2R7N7R0-H
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,12.50mm×12.50mm×7.50mm SMD/SMT 2.7 µH 30 % 7 A 9.4 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)7.85 mm
Length12.4968 mm
Width12.4968 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
Height7.5 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
RatingsAEC-Q200
TypeWirewound
Current Rating7 A
DC Resistance (DCR)9.4 mΩ
Test Frequency1 kHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance2.7 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)7 A
inductance tolerance30 %
Max DC Current7 A
Saturation Current10 A